banner
Strona Główna •  Remont kościoła •  Galeria •  Kontakt •  Ogłoszenia 25 Czerwiec 2017 •

Remont kościoła

Parafialny Klub Sportowy

Audycja
Arena Młodych na Arenie Lublin – rozwiń i podziel się – swoim talentem

Przed centralnymi obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie do Archidiecezji Lubelskiej ma przybyć kilka tysięcy młodych ludzi z całego świata. Zagoszczą u nas Belgowie, Francuzi, ale także reprezentanci Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Brazylii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Kuby, Słowenii, Papui-Nowej Gwinei.
Punktem kulminacyjnym pobytu gości w naszej archidiecezji („dni w diecezji”) będzie spotkanie w dniu 23 lipca na stadionie Arena Lublin. Na Arenie spotkają się uczestnicy czterech korowodów, które, roztańczone i kolorowe, ze śpiewem na ustach, wejdą na stadion. Na czterech scenach wystąpi 300 aktorów-wolontariuszy oraz 800-osobowy chór. W programie zaplanowane jest przedstawienie nawiązujące do historii Lublina, uroczysta Msza Święta, a następnie widowisko, które będzie oparte na historii Abrahama zakończone adoracją Najświętszego Sakramentu.
Przygotowania do tego wydarzenia już się rozpoczęły, ale wciąż dołączyć mogą wszyscy chętni, którzy swoim talentem chcą wspomóc to przedsięwzięcie. Stworzone zostały specjalne grupy warsztatowe: muzyczne, teatralne, a także m.in. żonglerskie, szczudlarskie i bębniarskie, które prowadzą cenieni profesjonaliści. Organizatorzy w dalszym ciągu przyjmują zgłoszenia osób, które ukończyły 16 lat. Szczegóły na stronie internetowej sdm.lublin.pl w zakładce Arena Młodych. W wydarzeniu na stadionie mogą wziąć udział wszyscy chętni, nie tylko pielgrzymi i wolontariusze.

Dodane dnia 11-05-201613672 Czytań - Drukuj
WIRTUALNY SPACER