banner
Strona Główna •  Remont kościoła •  Galeria •  Kontakt •  Ogłoszenia 16 Grudzień 2017 • 
Nawigacja

Menu

Strona Główna
Remont kościoła
Galeria
Kontakt
Ogłoszenia

O Parafii

Patronka
Historia Parafii
Kościól parafialny
Duszpasterze
Terytorium
Dekanat

Duszpasterstwo

Porządek nabożeństw
Gazetka "Pani Kraśnicka"
Siostry pasjonistki
Świetlica
Biblioteka
Sakramenty i obrzędy

Wspólnoty

Fundacja "Za Bramą"
Akcja Katolicka
Harcerze ZHR
Chór Parafialny
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafialny Klub Sportowy

Audycja
Gość Niedzielny
Ogłoszenia duszpasterskie:
Boże Narodzenie – 25 grudnia 2016r


1. Przeżywamy dziś Narodzenie Pańskie. Jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca grudnia. Ofiary zbierane dzisiaj na tzw. tacę gospodarczą przeznaczone są na spłatę należności za wykonane w tym roku prace renowacyjne naszej świątyni.

2. W atmosferze dziękczynienia składanego Panu Bogu za cud nocy betlejemskiej pragnę w imieniu wszystkich kapłanów pracujących w tej parafii złożyć Wam najserdeczniejsze świąteczne życzenia. Niech Bóg narodzi się w każdym z nas! Życzę, aby te święta były dla Was umocnieniem i pomogły wzrastać Wam w miłości, życzliwości i pokoju.

3. Dziękuję tym wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do świąt naszego kościoła. Dziękuję siostrom Pasjonistkom, panom Radnym, księdzu Mateuszowi, nauczycielom, rodzicom, młodzieży i dzieciom za przygotowanie szopki, ozdobienie choinek, gruntowne umycie posadzki i wszystkich ołtarzy bocznych. Wiele trzeba było pracy i to wielodniowej, aby kościół doprowadzić po ostatnich remontach i rozbiórce rusztowań do porządku. Dziękuję panom, którzy wycinali i przywozili choinki i obsadzali je. Dziękuję osobom, które ofiarowały w tym roku piękne drzewka i ozdoby choinkowe. Przepraszamy tych naszych parafian, którzy mieli dobre chęci i zgłosili choinki, ale w tym roku nie zostały one wzięte do ozdobienia kościoła na święta. Dziękuję też firmie Proton za wykonanie instalacji oświetleniowej sklepień nawy głównej i balustrady chóru. Niech Pan Bóg wszystkim zaangażowanym wynagrodzi wasz trud obfitym błogosławieństwem. Bóg zapłać.

4. Również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.

5. Dzisiaj, w Boże Narodzenie oraz jutro w św. Szczepana Msze św. będą odprawiane w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W uroczystość św. Szczepana 26 grudnia zgodnie z tradycją na Mszach św. będzie święcony owies. Odczytany będzie też list Rektora KUL a ofiary na tacę zbierane w drugi dzień świąt przeznaczone są na tę katolicką uczelnię.

6. Poza tym w liturgii kościoła w nadchodzącym tygodniu będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 27 grudnia – św. Jana Apostoła i Ewangelistę – podczas wieczornej Mszy św. będzie można skosztować tradycyjnego poświęconego wina ku czci św. Jana; w środę 28 grudnia – św. Młodzianków męczenników; w piątek 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – to także dzień imienin Eugeniuszów; w sobotę 31 grudnia – św. Sylwestra biskupa; w przyszłą niedzielę 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – w tym dniu świętują także Mieczysławowie. Wśród solenizantów są Panowie Radni: Eugeniusz Mazurek i Mieczysław Flis. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.

7. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca stycznia, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Jak co roku 1 stycznia o godzinie 12.00 będzie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji małżeństw przeżywających w tym roku swój jubileusz pożycia małżeńskiego. Uroczystość będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i specjalnym błogosławieństwem. Zapraszamy na tę uroczystość pary jubilatów. Nazwiska i adresy par jubilatów można zgłaszać jeszcze dzisiaj w zakrystii po Mszy św.

9. Ukazał się nowy świąteczny numer „Pani Kraśnickiej”. Wyłożony jest on na bocznych ołtarzach. Zgodnie z życzeniem fundatorów ofiary składane za gazetkę są przeznaczone na remont kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać za te ofiary. Dziękuję także zespołowi redakcyjnemu oraz Wydawnictwu Państwa Anny i Janusza Genejów za nowy numer naszej gazetki.

10. Zachęcamy do nabywania najnowszych numerów czasopism katolickich: szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

11. Po świętach rozpoczynamy tegoroczną wizytę kolędową w naszej parafii. W pierwszym tygodniu odwiedziny kolędowe rozpoczną się od godz. 9.00. I tak, we wtorek 27 grudnia pragniemy odwiedzić mieszkańców Kolonii Wyżnica i ul. Nadstawnej. W środę 28 grudnia: Suchynia, ul. Suchyńska, Filaretów, Nadrzeczna, Prusa, Żytnia, Bojanowska, Batalionów Chłopskich i Podmiejska; w czwartek 29 grudnia: Spławy I, Spławy II, ul. Ludmiłowska i Kowalin; w piątek 30 grudnia: domy przy ul. Struga, ul. Janowskiej, ul. Modrzewiowej, bloki przy mleczarni i ul. Stróża; w sobotę 31 grudnia: Słodków Pierwszy; w poniedziałek 2 stycznia: Pasieka i Widerlika oraz ul. Zaklikowska i Rzeczycka. W następne niedziele podany będzie dalszy przebieg kolędy.

12. Co roku też w naszej parafii chodzili misyjni kolędnicy. Śpiewając kolędy i zbierając datki na misje, uczniowie z siostrą katechetką 28 grudnia przed południem odwiedzą w tym roku mieszkańców Kolonii Wyżnica. Mam nadzieję, że będzie to wielka radość zarówno dla odwiedzających, jak i odwiedzanych.

13. Kończy się kolejny rok. Podsumowujemy ten czas naszego życia w duchu dziękczynienia za dobro, które stało się naszym udziałem. Wiele również wydarzyło się w życiu naszej parafii. Wieczorem w sylwestra w sobotę 31 grudnia o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. na zakończenie starego roku z okolicznościowym przemówieniem. Na zakończenie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, ze śpiewem suplikacji „Święty Boże” oraz hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”. Uczestnicząc w tym nabożeństwie dziękczynnym za otrzymane łaski w kończącym się roku możemy, na mocy przywileju Stolicy Apostolskiej, uzyskać odpust zupełny.

14. Kancelaria organisty będzie nieczynna w sylwestra 31 grudnia.

15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zygmunta Wicika – w czwartek 29 grudnia o godz. 7.00; za śp. Bogusława Małyska – w piątek 30 grudnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Kuśmierczyk, Jan Piotrowski i Andrzej Misiak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie...

Liczba odwiedzin: 32491
WIRTUALNY SPACER
Wirtualny spacer
po Naszej Świątyni
Czytania na dziś:


Wyświetl pełną wersję czytań
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Przetłumacz stronę